Tipy pro prodloužení životnosti baterie.

Doporučujeme několik tipů pro správnou péči o lithiové baterie, které vychází z našich dlouhodobých zkušeností. [dropcap]Tip 1[/dropcap] Formátování a Re-formátování baterie – každá Lithiová baterie, je tzv. naformátovaná, tedy baterie je 2x plně vybitá a nabitá. Pokud baterie není v průběhu doby používání občas plně vybíjena, doporučujeme provést alespoň 1x ročně re-formátování baterie, tedy její…


Uveřejněno

Doporučujeme několik tipů pro správnou péči o lithiové baterie, které vychází z našich dlouhodobých zkušeností.

[dropcap]Tip 1[/dropcap] Formátování a Re-formátování baterie – každá Lithiová baterie, je tzv. naformátovaná, tedy baterie je 2x plně vybitá a nabitá. Pokud baterie není v průběhu doby používání občas plně vybíjena, doporučujeme provést alespoň 1x ročně re-formátování baterie, tedy její kompletní kapacitu vybít ať už jízdou či u servisu.
[dropcap]Tip 2 [/dropcap] Pravidelné používání baterie / elektrokola – nepoužívaná baterie stárne paradoxně rychleji, než ta, kterou její majitel pravidelně používá – tedy vybíjí a nabíjí. S nabíjením to nepřehánějte, nabíječka by měla být připojena kontinuálně max. 24 hodin.
[dropcap]Tip 3[/dropcap] Nenechávejte dlouho vybité  – nejhůře jsou na tom baterie, které jejich majitelé nechali odstavené s malou kapacitou po dlouhou dobu. Ve vybité lithiové baterii se spustí proces oxidace což negativně ovlivňuje kapacitu a také životnost baterie.  V případě odstavení elektrokola (např. v zimním období) doporučujeme baterii plně nabít alespoň jednou za 90 dnů.
[dropcap]Tip 4 [/dropcap] Vyhněte se externím teplotám  – velké teplo, nebo velká zima ovlivňují výkon a zkracují životnost baterie. Nikdy neskladujte baterii venku, kde by byla vystavena dlouhodobě teplotě pod 0ºC. Stejně tak nedoporučujeme skladovat baterii při teplotě nad 30ºC.  Při používání se vyhněte dlouhodobému parkování elektrokola na přímém slunci.
[dropcap]Tip 5 [/dropcap] Časté nabíjení – Abyste dosáhli maximální životnosti baterie, nabíjejte jí po každé jízdě, bez ohledu na to ujetou vzdálenost a stavu nabití baterie. Po absolvování dlouhé jízdy v létě vyčkejte přibližně 30 minut před zapojením nabíječky na vychladnutí článků baterie.