Typy elektrokol

Elektrokola můžeme rozdělit do tří základních kategorií:

elektrokolo-400x300-1Městské elektrokolo

Jak už sám název napovídá, je městské elektrokolo určené především do městského prostředí. Patří sem kola klasické velikosti a vzhledu i třeba dosti extravagantní modely. Za podkategorii městských kol můžeme považovat i tzv. skládačky, které mají tu výhodu, že se po složení dají snadno převážet – například v městské hromadné dopravě. Vzhledem k tomu, že elektrokola byla původně zamýšlena jako alternativní městský dopravní prostředek, je jich na trhu největší množství.

Horské elektrokolo

Tato kategorie kol je určena především do těžšího terénu, kde můžete ocenit robustnější stavbu rámu a šířku plášťů. S ohledem na náročnější podmínky (např. vlhkost), by měly být veškeré komponenty z kvalitního a odolného materiálu. Horských elektrokol je na trhu nejméně.

Trekové elektrokola

Vzhledově i svým účelem stojí někde mezi městskými a horskými elektrokoly. Svou stavbou rámu a vybavením jsou předurčena k vyjížďkám po zpevněných lesních nebo polních cestách, ale dobře poslouží i na silnici. Tato kola jsou nejvhodnější na dlouhé vyjížďky do přírody a tomu by měla odpovídat také dojezdová vzdálenost baterie.