Hledáme NEJVĚTŠÍ prodejnu elektrokol v ČR

Proč chceme nakupovat u toho největšího? Má to cosi s lidskou psychologií – v největší prodejně bude zřejmě nejširší sortiment a možnost výběru, předpokládáme zde – díky velkému objemu prodejů – i lepší ceny. S velikostí provozovny si také podvědomě spojujeme i solidnost obchodu a tedy předpoklad dobrého nákupu a kvalitního po-prodejního servisu. Náš magazín…


Uveřejněno

Proč chceme nakupovat u toho největšího? Má to cosi s lidskou psychologií – v největší prodejně bude zřejmě nejširší sortiment a možnost výběru, předpokládáme zde – díky velkému objemu prodejů – i lepší ceny. S velikostí provozovny si také podvědomě spojujeme i solidnost obchodu a tedy předpoklad dobrého nákupu a kvalitního po-prodejního servisu.

Náš magazín navštívil šest českých specializovaných prodejen elektrokol. Pět z nich o sobě na internetu (vyhledávač Google.cz v únoru 2019) tvrdí „že jsou největší na trhu“. Zajímalo nás, jaká je skutečná pravda a zjistili jsme, že objektivně největší prodejní plochu v m2 a nabídku modelů elektrokol (jak značek, tak počet kusů v prodejně) nabízí spotřebitelům až ta poslední prodejna, která o sobě „že je největší neprohlašuje.

Pro určení „velikosti“ jsme jednotlivé prodejny navštívili, abychom posléze na interaktivní aplikaci (mapy.cz) vytyčili a zjistili skutečnou velikost prodejní plochy (včetně zázemí prodejny). Jedná se o hrubý odhad s přesností ± 50 m2, nicméně pro naše zjištění se jedná o přesnost dodatečnou.

Přehled jsme doplnili o fotografie interiéru, ale protože k focení jsme neměli v prodejnách adekvátní podmínky, převzali jsme propagační fotografie z webů jednotlivých prodejců. Z těch vyplývá, že i relativně malý prodejní prostor a nabídka vypadá při správném úhlu nafocení podstatě větší.

Odkaz z vyhledávače Google – únor 2019:

give0-1

Prodejní plocha společnosti Mirek Menšík – Give.cz s elektrokoly je 385 m2, na adrese Poděbradská 887, Praha 9, včetně zázemí prodejny a kanceláří (na webu uvádí „více než 500m2″, nicméně to je celková prodejní plocha včetně nabídky kamen v 1.patře).  Prodejce nabízí elektrokola značek HAIBIKE, CRUSSIS, APACHE, LEADER FOX.

give-1
give2-1
give3-1

Odkaz z vyhledávače Google – únor 2019:

akumo1-1

Prodejní plocha společnosti Akumo Mělník s.r.o. (Akumoto) s elektrokoly je 360 m2, na adrese Nad Oborou 3412, Mělník, včetně prodejního zázemí. Zbytek objektu je obsazen dalšími společnostmi. Prodejce nabízí elektrokola značek Haibike, Crussis, Apache, Leader Fox, Cube, Ghost,  Focus, Winora.

akumo2-1
akumo3-1
akumo4-1

Odkaz z vyhledávače Google – únor 2019:

topkolo1-1

Prodejní plocha společnosti TOPKOLO s.r.o. s elektrokoly je 290 m2, na adrese Servisní 5556 Ostrava-Třebovice. Prodejna je součástí objektu STK. Prodejce nabízí elektrokola značek Haibike, Winora, Agogs, Totem, Apache, BH Bikes, Leader Fox, Crussis a  Lectron.

topkolo2-1
topkolo3-1
topkolo4-1

Odkaz z vyhledávače Google – únor 2019:

svet1-1

Prodejní plocha společnosti Cellutron s.r.o. – Svět Elektrokola v brněnské prodejně je 360 m2, včetně zázemí prodejny, na adrese Palackého třída 164, Brno (prodejce na webu uvádí „přes 1000 m2″). Prodejna je součástí většího prodejního areálu. Prodejce nabízí elektrokola značek Apache, BH Bikes, Lectron, Leader Fox, Crussis.

svet2-1
svet3-1
svet4-1

Odkaz z vyhledávače Google – únor 2019:

nachod1-1

Prodejní plocha společnosti Famos Náchod – Bohdan Fišer „Elektrokola Náchod“ je 220 m2, včetně zázemí prodejny, na adrese Běloveská 851, Náchod. Prodejce nabízí elektrokola značky Haibike a Lectron.

nachod2-1
nachod3-1
nachod4-1

A kdo je tedy „největší“?

Skutečným vítězem soutěže o největší prodejnu elektrokol v Česku je od letošního ledna zřejmě Showroom elektrokol společnosti ekolo.cz. Po rekonstrukci v roce 2018 obsadila firma již celý objekt bývalého školícího centra Robert Bosch v Praze 4 – Krči.

Čistá prodejní plocha pražské prodejny elektrokol ekolo.cz je 500 m2 – bez zázemí (prodejního sklad a kanceláře atd.). Nachází se na adrese Pod Višňovkou 29, Praha 4. Cca 10 minut autem z Václavského náměstí.
Prodejna nabízí elektrokola značek 4EVER, Agogs, Apache, Author, BH-Bikes, Crussis, Corratec, Gepida, GIANT, Leader Fox, Lovelec, Rock Machine, Mondraker a Gocycle.  Celkem je na ploše obchodu vystaveno a k testování pro návštěvníky připraveno přes 220 různých modelů elektrokol.

Nově též ekolo.cz zprovoznilo samostatný Servis elektrokol v přízemí stejného objektu v Krči o velikosti 400 m2 s pracovními místy pro 8 mechaniků.

ekolo1-1
ekolo2-1
ekolo-pano-small-1-702x336-1

I když na tuzemském trhu nabízí v porovnání prodejna ekolo.cz největší výběr a plochu, podáváme-li se například do Německa, zde za posledních 6 let vznikly koncepty, které jsou řádově větší co do prodejní plochy i do nabídky sortimentu (1000-5000 m2). Jedná se o sítě mega-prodejen: Zweirad Stadler, Lucky Bike, Fahrrad XXL, Joos a MegaBike24, které nabízí na jednom místě tisíce elektrokol a jízdních kol.

stadler-1
Mega prodejna jízdních kol – Stadler Berlin
Testovací dráha pro elektrokola v německé prodejně.