Grand Tour of Switzerland – 900 kilometrů Švýcarskem na elektrokole

Vsevera rámci propagace objevování krás Švýcarska organizuje česká pobočka švýcarské turistické centrály – Switzerland Tourism neobvyklou akci.  Velký okruh Švýcarskem, neboli Grand Tour, který propojuje největší přírodní, architektonická a gastronomická lákadla Švýcarska, projede na elektrokole známý moderátor a propagátor kultury vína a cyklistiky Martin Severa. Na trasu vyrazí v sobotu 29. srpna. 

Protože celá trasa Grand Tour of Switzerland měří celkem 1600 km, za týden je možné zvládnout asi její polovinu. Na každý den má Martin naplánováno asi 100 – 150 km po příjemných vedlejších silnici Velkého okruhu, což je na cestovním elektrokole zcela realistická vzdálenost. Elektrické kolo pro tuto akci zapůjčila česká značka AGOGS, jedná se o trekingový model Tracer Tour s XL baterií, který se perfektně hodí pro zdolávání větších vzdáleností na asfaltových a prašných cestách. Tento model elektrokola aktuálně zvítězil v náročném evropském testu elektrokol ExtraEnergy a toto bude jeho další zatěžkávací zkouška.

Grand Tour of Switzerland map

Martin na své cestě ze Schaffhausenu přes Curych, Lucern, Bern, Gruyères, Creux du Van, Vevey do Sierre nastoupá více než 15 výškových kilometrů a navštíví světoznámá i málo známá místa, mimo jiné nejstrmější zubačku na světě na Pilatus, nejelegantnější kavárnu švýcarskou Lindt and Sprüngli, nejvýše položené nádraží světa – Jungfraujoch – Top of Europe, největší hodinářské muzeum v La Chaux-de-Fonds a mnoho dalších zajímavostí.

Martina na cestě budete moci sledovat každý den na Facebooku našeho magazínu EBIKE.CZ fb.com/EBIKE.CZ a z celé cesty bude pořizováno video a připravován cestopis pro další využití. A protože trasa Grand Tour of Switzerland byla původně připravena pro auto a moto cestovatele, budou zážitky zajímat i samotné Švýcary, kteří ji využijí pro rozšíření popisu této poznávací trasy www.MojeSvycarsko.com/grandtour.

Pro více informací o Grand Tour:Grand Tour of Switzerland

Alena Koukalová, Switzerland Tourism, 222 521 125, alena.koukalova@switzerland.com

Server EBIKE.CZ je mediálním partnerem jízdy a budeme Vám přinášet zajímavosti a detaily z této cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *