Grand Tour of Switzerland – 900 kilometrů Švýcarskem na elektrokole

V rámci propagace objevování krás Švýcarska organizuje česká pobočka švýcarské turistické centrály – Switzerland Tourism neobvyklou akci.  Velký okruh Švýcarskem, neboli Grand Tour, který propojuje největší přírodní, architektonická a gastronomická lákadla Švýcarska, projede na elektrokole známý moderátor a propagátor kultury vína a cyklistiky Martin Severa. Na trasu vyrazí v sobotu 29. srpna.  Protože celá trasa Grand Tour…


Uveřejněno

Vsever-250x250-1 rámci propagace objevování krás Švýcarska organizuje česká pobočka švýcarské turistické centrály – Switzerland Tourism neobvyklou akci.  Velký okruh Švýcarskem, neboli Grand Tour, který propojuje největší přírodní, architektonická a gastronomická lákadla Švýcarska, projede na elektrokole známý moderátor a propagátor kultury vína a cyklistiky Martin Severa. Na trasu vyrazí v sobotu 29. srpna. 

Protože celá trasa Grand Tour of Switzerland měří celkem 1600 km, za týden je možné zvládnout asi její polovinu. Na každý den má Martin naplánováno asi 100 – 150 km po příjemných vedlejších silnici Velkého okruhu, což je na cestovním elektrokole zcela realistická vzdálenost. Elektrické kolo pro tuto akci zapůjčila česká značka AGOGS, jedná se o trekingový model Tracer Tour s XL baterií, který se perfektně hodí pro zdolávání větších vzdáleností na asfaltových a prašných cestách. Tento model elektrokola aktuálně zvítězil v náročném evropském testu elektrokol ExtraEnergy a toto bude jeho další zatěžkávací zkouška.

map_mobile2x1-1

Martin na své cestě ze Schaffhausenu přes Curych, Lucern, Bern, Gruyères, Creux du Van, Vevey do Sierre nastoupá více než 15 výškových kilometrů a navštíví světoznámá i málo známá místa, mimo jiné nejstrmější zubačku na světě na Pilatus, nejelegantnější kavárnu švýcarskou Lindt and Sprüngli, nejvýše položené nádraží světa – Jungfraujoch – Top of Europe, největší hodinářské muzeum v La Chaux-de-Fonds a mnoho dalších zajímavostí.

Martina na cestě budete moci sledovat každý den na Facebooku našeho magazínu EBIKE.CZ fb.com/EBIKE.CZ a z celé cesty bude pořizováno video a připravován cestopis pro další využití. A protože trasa Grand Tour of Switzerland byla původně připravena pro auto a moto cestovatele, budou zážitky zajímat i samotné Švýcary, kteří ji využijí pro rozšíření popisu této poznávací trasy www.MojeSvycarsko.com/grandtour.

Pro více informací o Grand Tour:resized_170x245_origimage_6407911-1

Alena Koukalová, Switzerland Tourism, 222 521 125, alena.koukalova@switzerland.com

Server EBIKE.CZ je mediálním partnerem jízdy a budeme Vám přinášet zajímavosti a detaily z této cesty.