Aktualizace od Bosch zvyšuje ochranu proti krádeži elektrokol a umožňuje sdílení

bosch-ebike-lock

Softwarová aktualizace inteligentního systému digitální ochrany proti krádeži společnosti Bosch rozšiřuje jeho možnosti.


Uveřejněno

Nejnovější aktualizace aplikace eBike Flow umožňuje jezdcům kromě chytrého telefonu používat také displeje Kiox 300 a Kiox 500 také jako klíč k odemykání elektrokola. Další nová funkce jim také dává možnost vypnout automatické odemykání.

Bosch eBike Lock je funkce ochrany proti krádeži, která byla vytvořena s cílem poskytnout další úroveň zabezpečení elektrokol s chytrým systémem Bosch prostřednictvím technologie Bluetooth jako doplněk k mechanickému zámku kola. Po instalaci zámek eBike Lock deaktivuje podporu motoru, jakmile je elektrokolo vypnuto.

bosch-ebike-lock
Nastavení odemknutí elektrokola pomocí telefonu nebo displeje Kiox

Díky aktualizaci lze nyní zámek eBike Lock používat také s modely Kiox 300 a Kiox 500 a s aplikací eBike Flow.

Majitelé mohou v nastavení aplikace eBike Flow definovat preferovaný klíč – buď chytrý telefon, nebo displej Kiox, nebo obojí. Tuto další úroveň inteligentní ochrany proti krádeži pak mohou uzamknout a odemknout vyjmutím displeje z držáku nebo jeho vložením do držáku.

Větší flexibilitu a pohodlí poskytuje majitelům také možnost používat zařízení Kiox 300 a Kiox 500 jako klíč. Pokud se o elektrokolo dělí více osob, lze definovat a podle potřeby několik digitálních klíčů. Ochrana poskytovaná systémem eBike Lock již není vázána na jediný chytrý telefon.

Další nová funkce aplikace eBike Flow zabraňuje automatickému odemknutí elektrokola, jakmile je v dosahu Bluetooth autorizovaného chytrého telefonu. Stačí, aby uživatelé v aplikaci deaktivovali funkci „Automatické odemknutí“. Později mohou zapnout podporu motoru svého elektrokola stisknutím a podržením tlačítka „Podržet pro odemknutí“ na domovské obrazovce aplikace.

Rozšířena byla také nabídka funkcí zobrazených na displejích chytrého systému Kiox 300 a Kiox 500. Uživatelé si nyní mohou sami uspořádat obsah a pořadí obrazovek displeje a definovat až tři dlaždice na jedné obrazovce a maximálně 13 jednotlivých obrazovek.

V závislosti na svých preferencích mají majitelé možnost zobrazit až 30 různých položek. Například cyklisté na horských kolech mohou chtít zobrazit kadenci a průměrnou a maximální rychlost; cyklisté na turistických kolech se mohou zaměřit na vzdálenost, stoupání a dojezd baterie.

Nejnovější aktualizaci si můžete stáhnout prostřednictvím aplikace eBike Flow.